logo klubu

Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach klasycznych - Santiago de Compostela w Hiszpanii, 03-16.XI.2018

Wojtek_zdjęcie_m.jpgMonika_zdjęcie__m.jpg
W dniach 3-16 listopada 2018 r. w Santiago de Compostela w Hiszpanii odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach klasycznych. Jest to najważniejsza szachowa impreza juniorów dla tej kategorii wiekowej szachistów. Województwo Lubelskie reprezentuje rodzenstwo z Lublina Wojtek i Monika BOROWIK, zawodnicy LKSz Lublin, na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Lublinie im. bł. Jana Pawła II. WOJTEK gra w grupie do lat 10 natomiast MONIKA w grupie dziewcząt do lat 8. Dziś o godzinie 16.30 rozpoczęła się I runda tych zawodów. WOJTEK (FIDE 1500) gra ze znacznie wyżej notowanym Rosjaninem z 11 numerem startowym Volkov Maksim (FIDE 1971). MONIKA natomiast (FIDE:1129) gra z reprezentantką gospodarzy tych zawodów, Munoz Goncalves, Noa (bez rankingu FIDE). Wyjazd wspiera Urząd Marszałkowski w Lublinie za co serdecznie dziękujemy. KIBICUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI!Monika_i_Wojtek_m.jpg
Do niecodziennej sytuacji szachowej doszło w dniu 6 listopada 2018 r. gdyż tego dnia została rozegrana zaplanowana runda III z powodu jak podał organizator - warunków pogodowych. Faktycznie padał deszcz i wiał wiatr ale dlaczego uniemożliwia to rozegranie zawodów w szachy rangi mistrzostw świata na sali turniejowej...   Wojtek i Monika po trzech rozegranych rundach mają po dwa z trzech możliwych do zdobycia punktów. 
Wojtek po przegranej w I rundzie z Rosjaninem Volkov, Maksim, w II rundzie pokonał zawodnika ze Sri Lanki C M Wickramarathne, T D , a w III rundzie pokonał reprezentanta Kanady Wang, Zhixing (Daniel). Dziś o godzinie 16:00 zmierzy się z Amerykaninem CM Emrikian, Aren o rankingu FIDE 1658. 
Monika natomiast po wygranej w I rundzie z reprezentantką gospodarzy Munoz Goncalves, Noa w II rundzie przegrała z aktualną Mistrzynią Europy do lat 8  z Białorusi WCM Zubkovskaya, Ekaterina natomiast w III rundzie pokonała reprezentantkę Kuby Ferrer Naranjo, Liennys. W czwartej rundzie Monika zagra z Amerykanką  Prakash, Nandini  Będzie więc mały pojedynek Polsko-Amerykański...
Wyniki:
https://info64.org/world-cadets-chess-championships-2018-u08-girls/4
https://info64.org/world-cadets-chess-championships-2018-u10-open

Informacje

Znalezione obrazy dla zapytania lublin miasto inspiracji 
Lublin-is-Youth-2023.jpg  
Zadanie  zakresie  wspierania
i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Gminy Lublin”.

Spotkania sekcji szachowej:
poniedziałek, piątek godz.16,00-20,00, al. Józefa Piłsudskiego 22Zapraszamy od 08.września!
=======================================  
środa 17,00-20,00 zajęcia z projektu Budżetu Obywatelskiego 2023 - Dom Kultury "SKARPA" ul. Przytulna 4   Zapraszamy od września!
======================
Spotkania i zajęcia bezpłatne! 
Zapraszamy !

koziolek

Turnieje_live

Nasze turnieje

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zadanie dnia

Ranking live

Więcej na stronie 2700chess.com

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się, aby pliki te były zapisywane na twoim komputerze. Dodatkowe informacje - polityka cookies.