logo klubu

Drużyna LUBLIN mistrzem Polski w grze korespondencyjnej! Dariusz Frączek z Lublina indywidualnym mistrzem Polski w grze korespondencyjnej!

W zakończonym 20 czerwca finale 58 Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze korespondencyjnej złoty medal z dorobkiem 6,5 pkt. z 11 partii wywalczyło ex aequo dwóch zawodników – jednym z nich jest szachista z Lublina – Dariusz Frączek.
Jest to olbrzymi sukces tego zawodnika, który wyprzedził wielu utytułowanych graczy, a zarazem kolejny tytuł mistrzowski zdobyty dla Lublina (wcześniej tytuły zdobywali:Zdzisław Marciniak w 1990 roku, Jerzy Staniszewski w 2012 roku i Wojciech Krzyżanowski w 2014 roku).

Warto wspomnieć, że w turnieju grał także silny arcymistrz w grze bezpośredniej – Jacek Tomczak, który zajął 4-te miejsce przegrywając brązowy medal tylko nieco gorszą punktacją pomocniczą. Końcowa tabela turnieju jest dostępna pod linkiem https://www.iccf.com/event?id=50239.

Drugim olbrzymim sukcesem zawodników z Lublina jest zdobycie tytułu Drużynowego Mistrzostwa Polski w rozgrywanym już 22 cyklu tych rozgrywek. Turniej oficjalnie jeszcze trwa (do zakończenia pozostała ostatnia partia na czwartej szachownicy), ale medaliści zostali już wyłonieni. Drużyna z Lublina wystąpiła w składzie: Jarosław Sawiniec, Jerzy Staniszewski, Wojciech Krzyżanowski (kapitan) i Dariusz Frączek. Wicemistrzostwo Polski zdobyła debiutująca w rozgrywkach drużyna klubu Tomasovia Tomaszów Lubelski, mająca w składzie znanych na Lubelszczyźnie zawodników gry bezpośredniej – kandydatów na mistrzów Ryszarda Probolę i Łukasza Gorzkiewicza. Ten ostatni osiągnął także duży sukces indywidualny wygrywając 3 szachownicę przed Wojciechem Krzyżanowskim, który miał nieco gorszą punktację pomocniczą. Medal brązowy przypadł Hetmanowi Katowice (klub ten wygrał zeszłoroczną Ekstraligę!).

Warto podkreślić, że jest to pierwszy złoty medal drużyny lubelskiej w całej historii rozgrywek o drużynowe mistrzostwo Polski w grze korespondencyjnej. Do tej pory Lublin mógł się pochwalić jednym srebrnym (5 DMP, 1980-82) oraz jednym brązowym medalem (14 DMP, 2001-03). Turniej rozpoczął się w lutym 2015 roku gromadząc na starcie 9 drużyn z całej Polski (w tym silne drużyny z Kielc – zwycięzcę poprzedniego cyklu oraz z Katowic - wielokrotnego medalistę i dwukrotnego mistrza Polski ).

Tabela turniejowa oraz rozegrane partie są dostępne na serwerze ICCF pod linkiem: https://www.iccf.com/event?id=50175. Informacja o rozgrywkach jest dostępna także na stronie Komisji Szachów Korespondencyjnych PZSzach po linkiem: http://kszgk.com/?p=9697

Informacje

Znalezione obrazy dla zapytania lublin miasto inspiracji 
=========================================
Zadanie  zakresie  wspierania

i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Gminy Lublin”.

Spotkania sekcji szachowej  
Poniedziałek i piątek!
 godz.15,30-20,30,
al. Józefa Piłsudskiego 22.
Zapraszamy zawodników niepełnosprawnych, nasz obiekt
jest dla Was przystosowany!

=======================================  

Spotkania i zajęcia bezpłatne! 
Zapraszamy !

koziolek

"Standardy ochrony małoletnich”

to dokument skonstruowany jako zbiór zasad i procedur postępowania w Lubelskim Klubie Szachowym, które mają być przestrzegane i stosowane w sytuacji podejrzenia krzywdzenia lub krzywdzenia małoletniego (dziecka, zawodnika).
Dokument określa organizację ochrony małoletnich przed krzywdzeniem, sposób dokumentowania, zasady opracowywania planu wspierania osoby doznającej przemocy i wiele innych.
W konstruowaniu ,,Standardów ochrony małoletnich" przyjęto następujące założenia:
• w Lubelskim Klubie Szachowym nie są zatrudniane osoby mogące zagrażać bezpieczeństwu małoletnich;
• wszyscy pracownicy potrafią zdiagnozować symptomy krzywdzenia małoletniego oraz podejmować interwencje w przypadku podejrzenia, że małoletni jest osobą krzywdzoną;
• podejmowane postępowanie nie może naruszać praw małoletniego;
• małoletni wiedzą, jak unikać zagrożeń w kontaktach z dorosłym oraz rówieśnikami;
• małoletni wiedzą, do kogo się zwracać i prosić o pomoc w sytuacjach dla nich trudnych;
• rodzice/opiekunowie prawni małoletnich poszerzają wiedzę i umiejętności o metodach wychowania bez stosowania krzywdzenia oraz potrafią uczyć zasad bezpieczeństwa.
Dokument "Standardy ochrony małoletnich”: 
https://drive.google.com/file/d/1nr6eg9TXgiGkFN5SRvp5VLkMURnQ-Pnr/view?usp=sharing

Turnieje_live

Nasze turnieje

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zadanie dnia

Ranking live

Więcej na stronie 2700chess.com

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się, aby pliki te były zapisywane na twoim komputerze. Dodatkowe informacje - polityka cookies.