logo klubu

Kalendarz wydarzeń

Według dnia
Nadchodzące w tym miesiącu
Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień
Następny dzień Następny miesiąc

 

KOMUNIKAT ELIMINACJI MIĘDZYWOJEWÓDZKICH STREFY PODLASKO-LUBELSKIEJ DO FINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW I MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W SZACHACH
 
Od Poniedziałek 12 Październik 2020 -  09:00
Do Niedziela 18 Październik 2020 - 14:00
 
Puławy
 
Tempo gry : Klasyczne

Puławy

KOMUNIKAT
ELIMINACJI MIĘDZYWOJEWÓDZKICH STREFY PODLASKO-LUBELSKIEJ
DO FINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW
I MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W SZACHACH

  

  1. Cel
  • Wyłonienie zawodników awansujących do Finałów Mistrzostw Polski Młodzików i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.
  • Popularyzacja i podnoszenie poziomu sportu szachowego wśród młodzieży.
  • Umożliwienie zawodnikom zdobywania wyższych kategorii szachowych.
  1. Organizator
    • Lubelski Wojewódzki Związek Szachowy z/s w Międzyrzecu Podlaskim ul. Warszawska 37 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    • Sędzia główny: Zbigniew Pyda
  2. Finansowanie
  • Lubelski Wojewódzki Związek Szachowy
  1. Termin i miejsce
  • 12 - 18 października 2020 roku
  • Hotel Olimpik, ul.HaukE - Bosaka 1, 44 24-100 Puławy                                                                                         
  1. Uczestnictwo
  • Prawo startu w eliminacjach strefowych mają obywatele polscy oraz obywatele państw UE zamieszkujący w Polsce.
  • Zawodnik posiadający już uprawnienia do gry w finale, w przypadku startu w eliminacjach strefowych, przekazuje swoje uprawnienie imienne awansu na rzecz grupy, w której startuje (zwiększa limit awansujących o jedno miejsce) i awans do finału musi sobie ponownie wywalczyć.
  • Warunkiem dopuszczenia do zawodów jest okazanie przed odprawą techniczną legitymacji szkolnej lub innego dokumentu tożsamości oraz posiadanie ważnej licencji zawodniczej PZSzach.
  • Zawodnik może wystąpić tylko w jednych eliminacjach strefowych w przynależnej sobie strefie (decyduje przynależność klubowa, a nie miejsce zamieszkania). Pojawienie się tego samego zawodnika w innych eliminacjach strefowych spowoduje wykreślenie go z listy startowej.
  1. System rozgrywek
  2. Zawody zostaną rozegrane w sześciu oddzielnych grupach:
  • C09 – chłopcy do lat 9 (rocznik 2011 i młodsi);
  • C11 – chłopcy do lat 11 (roczniki 2009 i 2010);
  • C13 – chłopcy do lat 13 (roczniki 2007 i 2008);
  • D09 – dziewczęta do lat 9 (rocznik 2011 i młodsze);
  • D11 – dziewczęta do lat 11 (roczniki 2009 i 2010);
  • D13 – dziewczęta do lat 13 (roczniki 2007 i 2008).
  • Turnieje nie będą łączone w różnych grupach wiekowych w przypadku mniejszej liczby zawodników.
  • Przy minimum 13 startujących zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.
  • Dla 11-12 zawodników system rozgrywek określi sędzia główny.
  • W przypadku, gdy zgłosi się 10 lub mniej zawodników, turniej zostanie rozegrany systemem kołowym lub dwukołowym.
  • W trakcie zawodów rozgrywanych systemem kołowym wskazane jest, żeby – jeżeli to możliwe – zawodnicy z tego samego klubu spotkali się w początkowych rundach (częściowo sztuczne losowanie lub zamiana kolejności rund).
  1. Tempo gry
  • 90 minut na całą partię dla zawodnika + 30 sekund za każdy ruch od początku partii.
  1. Ocena wyników
  2. W przypadku systemu szwajcarskiego o kolejności miejsc decyduje:
  • suma zdobytych punktów,
  • wartościowanie średnie Buchholza,
  • wartościowanie pełne Buchholza,
  • liczba zwycięstw,
  • wynik bezpośredniej partii między zainteresowanymi zawodnikami.
  1. W przypadku systemu kołowego lub dwukołowego, o kolejności miejsc decyduje:
  • liczba zdobytych punktów,
  • punktacja Sonnenborna - Bergera,
  • rozszerzony system Koyi,
  • liczba zwycięstw,
  • wynik bezpośredniej partii.
  1. W przypadku braku rozstrzygnięcia na podstawie powyższych kryteriów o awansie do rozgrywek finałowych zadecyduje dogrywka na zasadach ustalonych przez sędziego głównego; inne lokaty będą dzielone.
  2. Awanse do finałów Mistrzostw Polski Młodzików i Juniorów Młodszych
  • Awans w grupach eliminacji strefowych do lat 9 uzyskuje 6 najlepszych zawodniczek i zawodników.
  • Awans w pozostałych grupach eliminacji strefowych uzyskują 4 najlepsze zawodniczki i zawodnicy.
  • Awansu nie uzyskują zawodnicy, którzy nie ukończyli turnieju (w przypadkach zdrowotnych lub losowych ostateczną decyzję podejmuje Zarząd.
  1. Sędziowanie
  • Zawody prowadzi sędzia główny, posiadający klasę międzynarodową, przy pomocy sędziów asystentów, posiadających co najmniej II klasę sędziowską.
  • Sędziego głównego wyznacza organizator.
  • Sędziów asystentów wyznacza sędzia główny, w porozumieniu z organizatorem.
  • Wszyscy sędziowie muszą posiadać aktualną licencję sędziowską oraz opłatę roczną uprawniającą do sędziowania zawodów w danym roku.
  • Od decyzji sędziego asystenta zawodnik ma prawo natychmiastowego odwołania się do sędziego głównego.
  • Decyzje podjęte przez sędziego głównego są ostateczne. Służy od nich zażalenie do Kolegium Sędziów PZSzach. w terminie 3 dni od zakończenia zawodów.
  • Każdy zawodnik, który pojawi się przy szachownicy z opóźnieniem większym niż 30 minut w stosunku do regulaminowego czasu rozpoczęcia rundy, przegrywa partię.
  • W Eliminacjach obowiązuje zakaz zgadzania się na remis przed wykonaniem 30 posunięcia czarnych. Zawodnicy łamiący zakaz będą karani porażką. Zawodnik, któremu zaproponowano  remis przed 30. posunięciem czarnych powinien przywołać sędziego. Jego przeciwnik powinien zostać ukarany zgodnie z przepisami.
  • Obowiązuje prowadzenie zapisu partii do ostatniego posunięcia. Z prowadzenia zapisu zwolnieni są na prośbę opiekuna zawodnicy urodzeni w 2013 roku i młodsi; sędzia zmniejsza im czas do 60 minut na całą partię i  dodatkowo 20 sekund na każdy ruch od początku partii.
  • Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia do strefy gry telefonów komórkowych oraz innych telekomunikacyjnych urządzeń elektronicznych pod rygorem:
  • dla zawodników – przegrania partii;
  • dla innych osób – zakazu wstępu na salę gry do końca turnieju.
  • Wszystkie grupy Eliminacji są zgłoszone do oceny rankingowej FIDE.
  • Uczestnicy nieobecni na pierwszej rundzie będą wycofani z turnieju.
  1. Nagrody i wyróżnienia
  • Puchary za miejsca I-III.
  • Nagrody rzeczowe za miejsca I-III.
  • Dyplomy dla wszystkich uczestników.
  1. Zgłoszenia:
    • Zgłoszenia udziału dokonują kluby lub rodzice na adres elektroniczny albo telefoniczny sędziego głównego w terminie do dnia 6 października 2020 roku.
    • Zgłoszenia można dokonać na stronach turniejowych poszczególnych grup:
  • C09 – chłopcy do lat 09
  • C11 – chłopcy do lat 11
  • C13 – chłopcy do lat 13
  • D09 – dziewczęta do lat 09
  • D11 – dziewczęta do lat 11
  • D13 – dziewczęta do lat 13
  1. Finansowanie:
  • Koszty organizacji ponosi organizator.
  • Koszty uczestnictwa ponoszą kluby delegujące zawodników lub rodzice.
  • Opłata startowa wynosi 60 zł od zawodnika.
  • Opłata rankingowa wynosi 20 zł od zawodnika.
  • Opłatę startową i rankingową należy wpłacić na konto Lubelskiego Wojewódzkiego Związku Szachowego (nr konta: 07 8039 0006 0000 0009 3116 0001) do dnia 6 października 2020 r.
  • W przypadku rezygnacji zawodnika z udziału w zawodach wpłacone wpisowe nie podlega zwrotowi.
  1. Terminarz
  • 12 października 2020 r. (poniedziałek):
  • przyjazdy godz. 14:00 – 19:00
  • kolacja godz. 18:30 – 20:00
  • odprawa techniczna, kojarzenie godz. 20:00

Uwaga: Zawodnicy, którzy uiszczą należne opłaty w terminie, nie muszą uczestniczyć w odprawie technicznej; mogą zgłosić się bezpośrednio na pierwszą rundę.

  • 13 października 2020 r. (wtorek):
  • śniadanie godz. 07:30 – 09:00
  • I runda godz. 09:00                                                                        
  • obiad godz. 12:45 – 14:00
  • II runda godz. 15:00          
  • kolacja godz. 18:30 – 20:00
  • 14 października 2020 r. (środa):
  • śniadanie godz. 07:30 – 09:00
  • III runda godz. 09:00                                                                         
  • obiad godz. 12:45 – 14:00
  • kolacja godz. 18:30 – 20:00
  • 15 października 2020 r. (czwartek):
  • śniadanie godz. 07:30 – 09:00
  • IV runda godz. 09:00                                                                         
  • obiad godz. 12:45 – 14:00
  • V runda godz. 15:00                                                                        
  • kolacja godz. 18:30 – 20:00
  • 16 października 2020 r. (piątek):
  • śniadanie godz. 07:30 – 09:00
  • VI runda godz. 09:00                                                                        
  • obiad godz. 12:45 – 14:00
  • kolacja godz. 18:30 – 20:00
  • 17 października 2020 r. (sobota):
  • śniadanie godz. 07:30 – 09:00
  • VII runda godz. 09:00                                                                         
  • obiad godz. 12:45 – 14:00
  • VIII runda godz. 15:00                                                                        
  • kolacja godz. 18:30 – 20:00
  • 18 października 2020 r. (niedziela):
  • śniadanie godz. 07:30 – 09:00
  • IX runda godz. 09:00                                                                        
  • obiad godz. 12:45 – 14:00
  • zakończenie godz. 14:15          
  1. Zakwaterowanie i wyżywienie
  • Hotel Opimpik w Puławach
  • Hotel oferuje pokoje 2 i 3 osobowe.
  • Koszt zakwaterowania wynosi: 140 zł - pokój trzyosobowy; 120 zł - pokój dwuosobowy. Wyżywienie w formie cateringu (śniadanie, obiad, kolacja) wynosi 55 zł.
  • Nie przewiduje się możliwości opłaty za krótszy pobyt lub zwrotu za niewykorzystane świadczenia noclegowe lub żywieniowe.
  • Uczestnicy Eliminacji w dniu przyjazdu będą kwaterowani w pokojach od godziny 14:00, natomiast w dniu wyjazdu zobowiązują się opuścić obiekt do godziny 15:00.
  • Wcześniejsze zakwaterowanie albo przedłużenie pobytu w pokoju w dniu wyjazdu możliwe będzie po uzgodnieniu na miejscu z recepcją.
  • Termin rezerwacji zakwaterowania i wyżywienia uczestników Eliminacji upływa w dniu 6 października 2020 r.
  • Rezerwacja zakwaterowania i wyżywienia w terminie późniejszym będzie możliwa tylko w przypadku posiadania wolnych miejsc.
  • Pełnej opłaty za pobyt dokonujmy przelewem na konto LWZSzach 07 8039 0006 0000 0009 3116 0001.
  1. Sprawy wychowawcze
  • Opiekę wychowawczą podczas zawodów sprawują rodzice oraz uprawnieni do tego szkoleniowcy i opiekunowie z klubów lub wojewódzkich związków szachowych. Powyższy zapis należy udokumentować złożeniem oświadczenia organizatorom podczas odprawy technicznej.
  • Zabrania się uczestnikom opuszczania sali turniejowej w trakcie gry oraz prowadzenia w tym czasie jakichkolwiek rozmów, zarówno z innymi uczestnikami, jak też z osobami postronnymi i opiekunami, także w kwestii propozycji remisowych własnych czy partnerów.

17.  Postanowienia końcowe

  • Za zdolność zawodników do startu w mistrzostwach (aktualne badanie lekarskie) oraz ich ubezpieczenie odpowiedzialny jest klub lub rodzice zawodnika.
  • Za ubezpieczenie zawodników odpowiedzialne są jednostki delegujące. Za stan zdrowia zawodnika (zdolność udziału w zawodach) odpowiada jednostka delegująca. Wszyscy uczestnicy biorą udział w zawodach na własną odpowiedzialność.
  • Organizator na bieżąco publikuje w Internecie wszystkie wyniki rozgrywek.
  • Prawo interpretacji przepisów gry należy do sędziego głównego.
  • W sprawach szachowych nieuregulowanych niniejszym komunikatem mają zastosowanie aktualne przepisy FIDE i PZSzach.
  • Zgłoszenie do turnieju jest traktowane jako akceptacja niniejszego regulaminu.
  • Opiekun każdej zawodniczki/zawodnika zobowiązany jest przekazać Organizatorowi, przed rozpoczęciem zawodów oświadczenie RODO (dostępne na stronie internetowej turnieju) oraz kwestionariusza sanitarnego (dostępny na stronie internetowej turnieju)
  • Codzienne, przed pierwszą rundą danego dnia, uczestnikom zostanie zmierzona temperatura termometrem bezdotykowym.


Odsłon : 261

Informacje

Znalezione obrazy dla zapytania lublin miasto inspiracji 
Al. Piłsudskiego 22 (świetlica MOSiR, stadion LA)
Zapraszamy !

koziolek

Turnieje_live

Nasze turnieje

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zadanie dnia

Ranking live

Więcej na stronie 2700chess.com

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się, aby pliki te były zapisywane na twoim komputerze. Dodatkowe informacje - polityka cookies.