I. Turniej rozgrywany będzie w ramach promocji Miasta Lublin
Ranga turnieju – kategoria wg. klasyfikacji FIDE

III. Termin i miejsce rozgrywek
Termin: 24-27 czerwca 2015 r.
Sala gry: Lublin, Rynek 1 - Trybunał Koronny (II piętro)

IV. Organizatorzy
1. Lubelski Klub Szachowy 20-465 Lublin, ul. Biernata z Lublina 20/3. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2. Współorganizator: Miasto Lublin.

V.Komitet Organizacyjny Festiwalu
1. Tadeusz Sobieszek - Dyrektor Festiwalu, tel. kom. +48 - 603 644 651
2. Zbigniew Pyda - Sędzia Główny - International Arbiter, tel. kom. +48 - 604 084 134

12. KM Savchuk Iuliia UKR 1864
Losowanie numerów startowych odbędzie się na odprawie technicznej.

Program turnieju
Przyjazd zawodników 23.06.2015 r. – wtorek do godz. 18.00
Odprawa techniczna i losowanie 23.06.2015 r – wtorek godz. 20.00 - Trybunał - sala gry

VII. System rozgrywek i tempo gry
1. Turniej rozgrywany wg ustaleń - 4 rund ( mecz szachy klasyczne, turniej szachów szybkich i błyskawicznych
2. Tempo gry: Mecz szachów klasycznych 90 min + 30 sek. bonifikaty za każdy ruch od początku partii - przewidywany czas trwania jednej rundy około 5 godzin. Szachy szybkie 10’ + 5” za każdy wykonany ruch – przewidywany czas jednej partii ok. 35 minut, rundy ok 4 godzin. Szachy błyskawiczne 3’ + 2” za każdy wykonany ruch – przewidywany czas jednej partii ok. 10 minut, rundy ok 3 godzin
3. Obowiązują aktualne „Przepisy Gry FIDE”
4. Partie nie mogą być przekładane, ani opóźniane
5. Spóźnienie na rundę większe niż 15 minut od jej rozpoczęcia oznacza porażkę zawodnika
6. Remis przed zakończeniem 40 posunięcia przy braku trzy-krotnego powtórzenia posunięć zostanie zinterpretowany jako obustronny walkower

VIII. Nagrody
Pula nagród wg. ustaleń organizatorów

IX. Obowiązki zawodników
Zawodnicy i trenerzy są zobowiązani do wzięcia udziału w uroczystości ceremonii otwarcia i zakończenia turnieju

X. Inne
Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Komitetu Organizacyjnego

Sędzia Główny                                                                                                                                                                      Dyrektor Festiwalu
                  Zbigniew Pyda                                                                                                                                                                      Tadeusz Sobieszek