logo klubu

"Szachy ze SKOKiem im. Zygmunta Chmielewskiego w Lublinie" 27-30.XII.2022 Lublin.


szachy horyzont skok.jpg
"Szachy ze SKOKiem im. Zygmunta Chmielewskiego w Lublinie" 27-30.XII.2022 Lublin. Turnieje pod wspólną nazwą SKOK im. Z. Chmielewskiego przeszły do historii zdobyte doświadczenie, punkty rankingowe i kategorie szachowe zostaną! Pierwsza kategoria szachowa zdobyta przez Bartosza OŻÓGA, trzecią kat. szachową uzyskał Paweł WIŚNIEWSKI, czwarte uzyskali: Artur ŁUCKA, Wojciech ŁAPIŃSKI, Marian CHOLEWA, Natan HALINOWSKI, Damian KUDEŁKO oraz Michała ŻUBER. Piękne gratulacje i sukcesów dla wszystkich uczestników w dalszej karierze! Zapraszamy inne Firmy do reklamy poprzez Szachy.
Trzeba pamiętać że Lublin to miasto z wielkimi tradycjami szachowymi i zasługuje na walkę o medale Mistrzostw Polski co przy wzmocnieniu sportowym, organizacyjnym i sportowym powinno się w niedalekiej przyszłości udać. W Lublinie urodził się, wielki szachista, dr Jan Zukertort (1842-1888 r.) - wicemistrz świata, który pomimo choroby, w 1886 roku (Nowy Jork, Saint Louis, Nowy Orlean), stoczył pasjonujący pojedynek szachowy o mistrzostwo świata z późniejszym pierwszym mistrzem świata Wilhelmem Steinitzem (ur. w Pradze). Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej uczyła, profesor Regina Gerlecka, nieco zapomniana barwna postać, poetka i wspaniała szachistka, wicemistrzyni świata kobiet z 1935 roku (Warszawa). W 1969 roku w Lublinie, odbyła się Światowa Olimpiada Szachowa Kobiet.
ałac Małachowskich w Nałęczowie, klub NOT i LDK (Centrum Kultury) w Lublinie, były miejscem, corocznych Międzynarodowych Turniejów Szachowych znanych na światowym forum szachowym.
W latach osiemdziesiątych, ubiegłego wieku, Lublin dzięki sukcesom szachistów Avii Świdnik i Startu Lublin (w 1982 roku, mistrzem Polski była Avia a wicemistrzem Start), nazywany był szachową stolicą Polski.
Indywidualnymi mistrzami Polski seniorów byli; Józef Gromek (1955 r.), dwukrotnie Krzysztof Pytel, Anna Jurczyńska, Bożena Pytel, Zbigniew Szymczak, Marek Hawełko i Robert Kempiński (2001 r.). Juniorki i juniorzy w różnych kategoriach wiekowych, zdobyli kilkanaście tytułów mistrzów Polski i reprezentowali kraj na mistrzostwach Europy i Świata.
Tą chlubną cząstkę historii Lublina trzeba „ocalić od zapomnienia”. Winni to jesteśmy przeszłym i przyszłym pokoleniom.
Szachy poprzez żywy kontakt z przeciwnikiem, twórcze rozwiązywanie problemów, uczą planowania, samodzielnego myślenia i są znakomitym uzupełnieniem edukacji szkolnej i mają jeszcze wiele walorów o których nie powinniśmy zapominać!
Zdjęcia z zawodów!
Galeria nr 1!                     Galeria nr 2!

Transmisje z sali gry!
Transmisja nr 1.       Transmisja nr 2.             Transmisja nr3.

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK 27-30.XII.2023!

Informacje

Znalezione obrazy dla zapytania lublin miasto inspiracji 
SPOTKANIA PLENEROWE W PARKU LUDOWYM LIPIEC - SIERPIEŃ 2024
wtorek i czwartek 16,00-19,00. Zapraszamy! 
  
 
50%.jpg

=========================================
Zadanie  zakresie  wspierania

i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Gminy Lublin”.

Spotkania sekcji szachowej:
Poniedziałek i piątek !
 godz.15,30-20,30,
al. Józefa Piłsudskiego 22.

Zapraszamy od września! Informacja na początku września!
=======================================  

Spotkania i zajęcia bezpłatne! 
Zapraszamy !

koziolek

Turnieje_live

Nasze turnieje

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zadanie dnia

Ranking live

Więcej na stronie 2700chess.com

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się, aby pliki te były zapisywane na twoim komputerze. Dodatkowe informacje - polityka cookies.