logo klubu

Z żałobnej karty: Tadeusz Lipski

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci Tadeusza Lipskiego. Zawodnika dzięki któremu Lubelszczyzna wiele zyskała: cyt: w barwach klubów Start Lublin i Avia Świdnik ośmiokrotnie zdobył medale drużynowych mistrzostw Polski: 3 złote (1966, 1971, 1982), 3 srebrne (1970, 1979, 1980) oraz 2 brązowe (1967, 1981). Był również pięciokrotnym medalistą drużynowych mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych: złotym (1966), dwukrotnie srebrnym (1976, 1981) oraz dwukrotnie brązowym (1977, 1992). Lata sześćdziesiąte, siedemdziesiąte i osiemdziesiąte to czołowy gracz Polski który był w stanie wygrać z każdym przeciwnikiem, jego partie z tych lat trudno dziś znaleźć (nie było jeszcze internetu ani szachownic elektronicznych) ale niektóre kombinacje z jego kariery szachowej takie jak młynek i wiele innych przekazywano poprzez druk w kącikach szachowych różnych czasopism. Tadeusz uczestniczył w naszych Turniejach przez wiele lat (Turniej Zukertorta, Gerleckiej czy też grudniowym Szachy ze SKOKiem), dopiero pandemia COVIDa to zmieniła.
Będzie nam brakowało jego dobrego humoru, dowcipu a młodzi adepci nie zagrają z doświadczonym mistrzem. Tadeuszu, będzie nam Ciebie brakowało i pozostaniesz w naszej pamięci!

TL.jpgTad Lipski.jpg

Informacje

Znalezione obrazy dla zapytania lublin miasto inspiracji 
SPOTKANIA PLENEROWE W PARKU LUDOWYM LIPIEC - SIERPIEŃ 2024
wtorek i czwartek 16,00-19,00. Zapraszamy! 
  
 
50%.jpg

=========================================
Zadanie  zakresie  wspierania

i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Gminy Lublin”.

Spotkania sekcji szachowej:
Poniedziałek i piątek !
 godz.15,30-20,30,
al. Józefa Piłsudskiego 22.

Zapraszamy od września! Informacja na początku września!
=======================================  

Spotkania i zajęcia bezpłatne! 
Zapraszamy !

koziolek

Turnieje_live

Nasze turnieje

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zadanie dnia

Ranking live

Więcej na stronie 2700chess.com

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się, aby pliki te były zapisywane na twoim komputerze. Dodatkowe informacje - polityka cookies.