logo klubu

Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach klasycznych, Ryga 18-30.08.2018r.


W dniach 19-30 sierpnia 2018 r. w Rydze odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach klasycznych. Województwo lubelskie i miasto Lublin na tych zawodach reprezentowała Monika Borowik w grupie dziewcząt do lat 8 oraz Wojciech Borowik w grupie chłopców do lat 10. Wczoraj w godzinach późnowieczornych, a właściwie zawodnicy wrócili do Lublina.

Monika zajęła w tych zawodach miejsce 17 w gronie 50 startujących zawodniczek ze zdobyczą punktową 5 z 9 maksymalnie możliwych do zdobycia punktów. Warto odnotować, że całe zawody rozegrała w ścisłej czołówce – po czterech zwycięstwach z rzędu na początku turnieju Monika trafiła do ścisłej czołówki walczącej o zwycięstwo w turnieju i medale grając na pierwszych szachownicach. Niestety druga część turnieju przyniosła pomyłki, które zepchnęły ją ostatecznie na 17 miejsce. Dane jej było jednak zagrać z późniejszą mistrzynią Europy, zawodniczką z Białorusi Zubkovskaya Ekaterina i wicemistrzynią Europy, zawodniczką z Rosji Preobrazhenskaya Diana, a za wartościowy wynik należy uznać zwycięstwo nad czwartą zawodniczką turnieju, pochodzącą z Gruzji Mgeladze Kesaria. W efekcie Monika poprawiła swój ranking międzynarodowy FIDE o 28 oczek i zdobyła cenne doświadczenie rywalizacji ze ścisłą czołówką europejską.

Wojtek natomiast w turnieju zdobył połowę możliwych do zdobycia punktów (4,5 z 9) i uplasował się na 69 pozycji wśród 132 startujących w tej kategorii zawodników. Również poprawił swój międzynarodowy ranking FIDE o 15 punktów. Również odnotował dobry wynik remisując z 12 zawodnikiem turnieju, Norwegiem Kvaloy Aksel Bu z rankingiem FIDE 1943.

Podsumowując zawody nie można również zapominać, że samo wywalczenie prawa startu w tej imprezie jest trudną rzeczą o czym świadczy fakt, że w tym roku z naszego województwa udało się to tylko 4 juniorom, w tym opisanej dwójce rodzeństwa. Zawodnicy zaprezentowali się dobrze i godnie reprezentowali województwo lubelskie i miasto Lublin, a rywalizacja z najlepszymi i zdobyte doświadczenie z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości. Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu w Lublinie oraz Mieście Lublin za wsparcie startu w tych zawodach.

Informacje

Znalezione obrazy dla zapytania lublin miasto inspiracji 

Zadanie  zakresie  wspierania
i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Gminy Lublin”.

Spotkania sekcji szachowej:
Czwartek i piątek w drugiej połowie czerwca!
 godz.15,30-20,30,
al. Józefa Piłsudskiego 22.

Zapraszamy w 2024!
=======================================  

Spotkania i zajęcia bezpłatne! 
Zapraszamy !

koziolek

Turnieje_live

Nasze turnieje

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zadanie dnia

Ranking live

Więcej na stronie 2700chess.com

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się, aby pliki te były zapisywane na twoim komputerze. Dodatkowe informacje - polityka cookies.