logo klubu

III Międzynarodowy Festiwal Szachowy „The Baltic Way” organizowany przez Fundację Szachową G. Kasparowa 13-14.04.2018 Wilno (Litwa)

W dn. 13-14.04.2018 r. w Wilnie odbył się III Międzynarodowy Festiwal Szachowy „The Baltic Way” organizowany przez Fundację Szachową G. Kasparowa, który osobiście przewodniczył ceremonii rozpoczęcia oraz zakończenia turnieju. W turnieju udział wzięło (w czterech grupach wiekowych do lat 8, 10, 12 i 14) ponad 200 szachistów z Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Niemiec oraz Polski.
Młodzi zawodnicy z Lublina zaprezentowali się doskonale.
W grupie D tj. do lat 8
 wystąpiło 51 zawodników oraz zawodniczek. 3 miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Monika Borowik – medal oraz nagrodę wręczył jej osobiście mistrz świata Gary Kasparow. (w załączeniu zdjęcie).http://chess-results.com/tnr340927.aspx…
W grupie C tj. do lat 10 wystąpiło 78 zawodników oraz zawodniczek. 4 miejsce w kategorii chłopców zajął Wojciech Borowik. (5 miejsce w turnieju przy uwzględnieniu w klasyfikacji zarówno dziewcząt jak i chłopców).
W grupie B tj. do lat 12 wystąpiło 70 zawodników oraz zawodniczek. 16 msc zajął Jurek Rzeńca drugi wynik wśród zawodników Polskich poniżej na zdjęciu. natomiast 35 miejsce zajął Karol Borowik.

Zdjęcie użytkownika Jacek Ilczuk.Zdjęcie użytkownika Lubelski Klub Szachowy.