logo klubu

Drużyna LUBLIN mistrzem Polski w grze korespondencyjnej! Dariusz Frączek z Lublina indywidualnym mistrzem Polski w grze korespondencyjnej!

W zakończonym 20 czerwca finale 58 Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze korespondencyjnej złoty medal z dorobkiem 6,5 pkt. z 11 partii wywalczyło ex aequo dwóch zawodników – jednym z nich jest szachista z Lublina – Dariusz Frączek.
Jest to olbrzymi sukces tego zawodnika, który wyprzedził wielu utytułowanych graczy, a zarazem kolejny tytuł mistrzowski zdobyty dla Lublina (wcześniej tytuły zdobywali:Zdzisław Marciniak w 1990 roku, Jerzy Staniszewski w 2012 roku i Wojciech Krzyżanowski w 2014 roku).

Warto wspomnieć, że w turnieju grał także silny arcymistrz w grze bezpośredniej – Jacek Tomczak, który zajął 4-te miejsce przegrywając brązowy medal tylko nieco gorszą punktacją pomocniczą. Końcowa tabela turnieju jest dostępna pod linkiem https://www.iccf.com/event?id=50239.

Drugim olbrzymim sukcesem zawodników z Lublina jest zdobycie tytułu Drużynowego Mistrzostwa Polski w rozgrywanym już 22 cyklu tych rozgrywek. Turniej oficjalnie jeszcze trwa (do zakończenia pozostała ostatnia partia na czwartej szachownicy), ale medaliści zostali już wyłonieni. Drużyna z Lublina wystąpiła w składzie: Jarosław Sawiniec, Jerzy Staniszewski, Wojciech Krzyżanowski (kapitan) i Dariusz Frączek. Wicemistrzostwo Polski zdobyła debiutująca w rozgrywkach drużyna klubu Tomasovia Tomaszów Lubelski, mająca w składzie znanych na Lubelszczyźnie zawodników gry bezpośredniej – kandydatów na mistrzów Ryszarda Probolę i Łukasza Gorzkiewicza. Ten ostatni osiągnął także duży sukces indywidualny wygrywając 3 szachownicę przed Wojciechem Krzyżanowskim, który miał nieco gorszą punktację pomocniczą. Medal brązowy przypadł Hetmanowi Katowice (klub ten wygrał zeszłoroczną Ekstraligę!).

Warto podkreślić, że jest to pierwszy złoty medal drużyny lubelskiej w całej historii rozgrywek o drużynowe mistrzostwo Polski w grze korespondencyjnej. Do tej pory Lublin mógł się pochwalić jednym srebrnym (5 DMP, 1980-82) oraz jednym brązowym medalem (14 DMP, 2001-03). Turniej rozpoczął się w lutym 2015 roku gromadząc na starcie 9 drużyn z całej Polski (w tym silne drużyny z Kielc – zwycięzcę poprzedniego cyklu oraz z Katowic - wielokrotnego medalistę i dwukrotnego mistrza Polski ).

Tabela turniejowa oraz rozegrane partie są dostępne na serwerze ICCF pod linkiem: https://www.iccf.com/event?id=50175. Informacja o rozgrywkach jest dostępna także na stronie Komisji Szachów Korespondencyjnych PZSzach po linkiem: http://kszgk.com/?p=9697

Informacje

Znalezione obrazy dla zapytania lublin miasto inspiracji 
Zajęcia młodzieżowej sekcji szachowej LKSz Lublin poniedziałek i piątek w godz.17-20,00.
Al. Piłsudskiego 22 (świetlica MOSiR, stadion LA)
Zapraszamy już od 01.09.2019r - do zobaczenia!

koziolek

Turnieje_live

Sinquefield Cup 2019Sinquefield Cup 2019 - Saint Louis

Licznik odwiedzin

0.png0.png3.png1.png1.png9.png3.png
1
Online

Nasze turnieje

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zadanie dnia

Ranking live

Więcej na stronie 2700chess.com

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się, aby pliki te były zapisywane na twoim komputerze. Dodatkowe informacje - polityka cookies.