logo klubu

Wojciech Krzyżanowski 56 Mistrzem Polski w szachach korespondencyjnych!

Z przyjemnością informujemy, że szachista z Lublina dr Wojciech Krzyżanowski został 56 Mistrzem Polski w szachach korespondencyjnych! Wprawdzie jeszcze toczy się 5 partii, ale nikt już nie może go wyprzedzić w tabeli (link do turnieju: http://www.iccf-webchess.com/event?id=33209). Jest to trzeci tytuł mistrzowski dla zawodnika z Lubelszczyzny w całej historii gry korespondencyjnej w Polsce!

Dr Wojciech Krzyżanowski (z zawodu lekarz radiolog) jest czynnym szachistą korespondencyjnym od blisko 27 lat, gra także w szachy bezpośrednie . Posiada tytuł starszego mistrza międzynarodowego w grze korespondencyjnej (SIM). Do jego największych osiągnięć należy zdobycie brązowego medalu z reprezentacją Polski w finale 13. Olimpiady Szachowej (2004-2010) – co jest zresztą najlepszym osiągnięciem Polski w tych rozgrywkach, awans do finału 19 Pucharu Świata (start turnieju w lipcu br.), a także brązowy medal w 13. Drużynowych Mistrzostwach Polski (1999-2001)) zdobyty z drużyną z Lublina, okraszony zwycięstwem na pierwszej szachownicy. Startował ponadto w kilku półfinałach MŚ (wygrywając półfinał 24 MŚ i zajmując 3-miejsce w półfinale 31 MŚ) oraz w turnieju kandydackim 21 MŚ, w którym był o włos (pół punktu) od awansu do finału MŚ.

Aktualnie gra w półfinale 38 Mistrzostw Świata (http://www.iccf-webchess.com/event?id=44490) oraz na 4-ej szachownicy w reprezentacji Polski w półfinale 10 Drużynowych Mistrzostw Europy (http://www.iccf-webchess.com/event?id=44299).

Więcej informacji na temat szachów korespondencyjnych można znaleźć na stronie Komisji Szachów Korespondencyjnych PZSzach : www.kszgk.com

Informacje

Znalezione obrazy dla zapytania lublin miasto inspiracjiimages.jpg 

Zajęcia sekcji szachowej: Poniedziałek i Piątek
godz.17,00-20,00
Al. Piłsudskiego 22 (świetlica MOSiR, stadion LA)
Zapraszamy !

koziolek

Turnieje_live

Nasze turnieje

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zadanie dnia

Ranking live

Więcej na stronie 2700chess.com

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się, aby pliki te były zapisywane na twoim komputerze. Dodatkowe informacje - polityka cookies.