logo klubu

IV Memoriał Szachowy ks. Tadeusza Białeckieg​o 16.02.2013r - wyniki, relacja filmowa, zdjęcia.

Dnia 16.02.2013r. w świetlicy w Krynce rozegrano IV Memoriał Szachowy ks. Tadeusza Białeckiego. Niedawno oddany do użytku obiekt  przeżywał w sobotni poranek prawdziwe oblężenie, zgromadziło się tutaj ponad stu szachistów z całej Polski.

Głównym celem Memoriału było upamiętnienie dziewiątej rocznicy śmierci proboszcza Parafii pw. Jana Chrzciciela w Krynce Tadeusza Białeckiego, który był wielkim miłośnikiem sportu, szczególnie szachów i piłki nożnej. Po 9 rundach wyłoniono zwycięzców w 3 kategoriach - open, gimnazjum i podstawówka. Miłą niespodziankę sprawił Konrad Szczygieł z Krynki, który pokonał utytułowanych szachistów, zajmując pierwsze miejsce w kategorii open oraz wśród zawodników Parafii pw. Jana Chrzciciela w Krynce. Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Krystian Kobryń z Siedlec, a w podstawówkach laureatem został Guberski Maciej reprezentujący GOK Sarnaki, wszystkie wyniki na stronie internetowej turnieju: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_252/ Należy podkreślić, że w ostatnich latach Gmina Łuków osiągnęła w dziedzinie szachów bardzo znaczące sukcesy. Drużyna z Krynki  dwukrotnie zdobyła  tytuł drużynowego Mistrza Polski Ministrantów, a Jakub Szczygieł jest dwukrotnym indywidualnym mistrzem Polski Ministrantów. Dwa lata temu gimnazjaliści z Krynki zakwalifikowali się do Mistrzostw Wojewódzkich organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie dla szkół województwa lubelskiego. Kolejny sukces osiągnął Konrad Szczygieł z Krynki zdobywając dwukrotnie - w roku 2011 i 2012 tytuł Mistrza Akademickiego Województwa Lubelskiego. Bardzo dobrze w rozgrywkach gminnych i rejonowych wypadają uczniowie ze szkół w Gręzówce i Zalesiu. W Zespole Szkół w Gręzówce cyklicznie organizowany jest Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół, w tym roku będzie to już jedenasta edycja. W Urzędzie Gminy Łuków odbyły się dwa duże turnieje o Puchar Wójta Gminy Łuków. Wszystkie te zawody skupiają bardzo wielu miłośników królewskiej gry, średnio jest to 70 - 80 osób. Gmina Łuków w tej chwili może śmiało rywalizować w tej dziedzinie z najlepszymi zawodnikami w województwie lubelskim. Zdaniem Zbigiewa Pydy - prezesa Lubelskiego Klubu Szachowego Turnieje organizowane na terenie naszej Gminy śmiało kwalifikują się, aby być zgłaszane do FIDE - międzynarodowej federacji szachowej, co podniosłoby ich rangę.
Szachy bardzo pozytywnie są postrzegane jako zajęcia szkolne wspomagające rozwój . 24 września 2012r minister sportu i turystyki Joanna Mucha oraz podsekretarz  stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Mirosław Sielatycki odbyli  spotkanie z rosyjskim szachistą Gari Kasparowem, w celu omówienia  możliwości popularyzowania w polskich szkołach nauki gry w szachy. W  spotkaniu wzięli udział także eurodeputowany z Europejskiej Partii  Ludowej Piotr Borys oraz prezes Polskiego Związku Szachowego Tomasz  Sielicki, więcej na: http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3393:szachy
Linki:
relacja filmowa z Turnieju : http://youtu.be/YwoIkmqsl6s
strona internetowa turnieju - wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_252/
spotkanie minister sportu i turystyki Joanną Muchą z rosyjskim szachistą Gari Kasparowem: http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3393:szachy


Opracował - Wojciech Szczygieł

Informacje

Znalezione obrazy dla zapytania lublin miasto inspiracji 
=========================================
Zadanie  zakresie  wspierania

i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Gminy Lublin”.

Spotkania sekcji szachowej  
Poniedziałek i piątek!
 godz.15,30-20,30,
al. Józefa Piłsudskiego 22.
Zapraszamy zawodników niepełnosprawnych, nasz obiekt
jest dla Was przystosowany!

=======================================  

Spotkania i zajęcia bezpłatne! 
Zapraszamy !

koziolek

"Standardy ochrony małoletnich”

to dokument skonstruowany jako zbiór zasad i procedur postępowania w Lubelskim Klubie Szachowym, które mają być przestrzegane i stosowane w sytuacji podejrzenia krzywdzenia lub krzywdzenia małoletniego (dziecka, zawodnika).
Dokument określa organizację ochrony małoletnich przed krzywdzeniem, sposób dokumentowania, zasady opracowywania planu wspierania osoby doznającej przemocy i wiele innych.
W konstruowaniu ,,Standardów ochrony małoletnich" przyjęto następujące założenia:
• w Lubelskim Klubie Szachowym nie są zatrudniane osoby mogące zagrażać bezpieczeństwu małoletnich;
• wszyscy pracownicy potrafią zdiagnozować symptomy krzywdzenia małoletniego oraz podejmować interwencje w przypadku podejrzenia, że małoletni jest osobą krzywdzoną;
• podejmowane postępowanie nie może naruszać praw małoletniego;
• małoletni wiedzą, jak unikać zagrożeń w kontaktach z dorosłym oraz rówieśnikami;
• małoletni wiedzą, do kogo się zwracać i prosić o pomoc w sytuacjach dla nich trudnych;
• rodzice/opiekunowie prawni małoletnich poszerzają wiedzę i umiejętności o metodach wychowania bez stosowania krzywdzenia oraz potrafią uczyć zasad bezpieczeństwa.
Dokument "Standardy ochrony małoletnich”: 
https://drive.google.com/file/d/1nr6eg9TXgiGkFN5SRvp5VLkMURnQ-Pnr/view?usp=sharing

Turnieje_live

Wkrótce

Brak wydarzeń

Polecamy

Nasze turnieje

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zadanie dnia

Ranking live

Więcej na stronie 2700chess.com

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się, aby pliki te były zapisywane na twoim komputerze. Dodatkowe informacje - polityka cookies.