logo klubu

Dobry występ szachistów MKS Start Lublin w Osinach !!

Całkiem nieźle zaprezentowali się szachiści Startu Lublin w silnie obsadzonym IV Zimowym Turnieju Szachowym dla Dzieci o Puchar Gaz-System S.A., który został rozegrany w minioną sobotę w Osinach. k Puław.

Turniej zaliczany do rankingu FIDE w szachach szybkich - zgromadził na swoim starcie blisko 90 zawodników w 2 grupach. W tej głównej do 16 lat zwyciężył Łukasz Siedlanowski z UKS Astra Leśniowice, który nieznacznie wyprzedził – Dawida Czerwa z Tempa Ożarów. Trzecia zajął Marcin Molenda z UKS-u Dwójka Tomaszów Lubelski.
Z naszych zawodników najlepiej wypadła Agata Topolan - 7 w klasyfikacji generalnej. Tuż za nią uplasowała się Weronika Frączek. W kategorii dziewcząt do lat 13 trzecią lokatę zajęła Zuzanna Fiała, a wśród chłopców 5 był Paweł Topolan. W turnieju najmłodszych - dzieci do lat 7 na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Topolan.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe dyplomy i kubeczki z nadrukiem szachowym, a zwycięzcy puchary i nagrody rzeczowe, które ufundowane zostały przez sponsorów turnieju. Głównym był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A, oddział w Rembelszczyźnie. Organizację turnieju wsparły też firma Materne – Polska, Spółdzielnia Mleczarska Ryki, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Żyrzynie oraz bank PKO BP.