logo klubu

KO-F PZSzach, Regulamin Ewidencyjny, Regulamin Licencyjny

Informacja Polskiego Związku Szachowego w Warszawie.

Szanowni Państwo,

Publikujemy Komunikat Organizacyjno-Finansowy PZSzach na rok 2013. Prace nad tym dokumentem trwały w zeszłym roku wyjątkowo długo, bo chcieliśmy, aby był on zgodny i spójny z uchwalonymi w grudniu przez Zarząd PZSzach Regulaminem Ewidencyjnym i Regulaminem Licencyjnym, do zapoznania z którymi gorąco zachęcamy.
 


Informujemy, że z dniem 31 grudnia 2012 roku PZSzach przejął autorskie prawa majątkowe do programu ChessArbiter oraz bazy turniejów znajdującej się na stronie www.chessarbiter.com. Obecnie powstaje zespół pod roboczą nazwą ChessArbiter Team, którego zadaniem będzie utrzymanie, aktualizacja oraz rozwój programu, bazy danych turniejów oraz Centralnego Rejestru. Środki na realizację tych zadań będą pochodzić z dodatkowej opłaty w wysokości 5 zł, pobieranej od każdego zarejestrowanego w Centralnym Rejestrze turnieju szachowego, w tym również turniejów w szachach szybkich i błyskawicznych, które, zgodnie z uchwałą Zarządu, od 1 stycznia 2013 roku będą, w przypadku zainteresowania ze strony organizatorów, zgłaszane przez naszą federację do oceny rankingowej FIDE (patrz KOF 2013 pkt. 10.7, 10.8 i 11.4).

 

 

Informujemy również, że z dniem 1 stycznia 2013 roku pracę na stanowisku redaktora prowadzącego czasopisma szachowego Mat rozpoczyna Piotr Kaim. Składamy podziękowania dotychczasowemu redaktorowi Michałowi Rudolfowi, dzięki któremu nasze czasopismo stało na wysokim poziomie, zarówno merytorycznym jak i edytorskim. Nowemu redaktorowi życzymy sukcesów tym bardziej, że począwszy od 2013 roku prenumeratę czasopisma Mat będą otrzymywać wszyscy członkowie PZSzach, chyba że z niej pisemnie zrezygnują (patrz KOF 2013 pkt. 1.3 i 1.4).

 

 

Większe wpływy z tytułu składek członkowskich KOF 2013 (patrz KOF 2013 tabela nr 1) zasilą również kasy Wojewódzkich Związków Szachowych, z którymi PZSzach będzie dodatkowo dzielił pół na pół, zamiast dotychczasowego podziału 60/40. Przypominamy, że termin podpisywania umów-pełnomocnictw do pobierania składek upływa z dniem 31 stycznia 2013 roku, a warunkiem podpisania umowy na rok 2013 jest rozliczenie się z PZSzach za rok 2012.

 

 

W KOF 2013 pojawiły się także stawki opłat za uzyskanie licencji sędziowskiej FIDE (patrz KOF 2013 pkt. 5.7). Przypominamy, że są to opłaty jednorazowe i dotyczą jedynie tych sędziów, którzy licencji FIDE jeszcze nie posiadają.

Sekretarz
Generalny PZSzach
Tomasz Delega

Nasze turnieje

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zadanie dnia

Ranking live

Więcej na stronie 2700chess.com

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się, aby pliki te były zapisywane na twoim komputerze. Dodatkowe informacje - polityka cookies.